Velika, Řecko

Velika

Nádherné letovisko ležící na pobřeží Egeyského moře na úpatí pohoří Kissavos.

Velika má nejdelší pláž v Řecku.

Velika nemá tak dlouhou turistickou historii. Infrastruktura se začala budovat v roce 1990. Vzhledem k tomu, že do této oblasti nevedla žádná vhodná silnice, začala se rozvíjet unikátně. Nejsou zde žádné rozsáhlé komplexy, velké resorty, žádné velké hotely, žádné továrny, žádný velký přístav.

Snažila jsem se s místními politiky od počátku o to, aby se budovalo toto místo s citem, aby byla ponechána zejména pláž ve své panenské kráse.

Velika leží na území Královských pozemků, což je její nejlepší vizitka. Má obdivuhodné klima, které ovlivňuje pohoří Kissavos (starší název Ossa), které lze vidět z pláže.
Toto byl také jeden z hlavních důvodů zákazu výstavby vysokých komplexů. Celá Veika i její přilehlé oblasti jsou zdobeny krásnými nízkými penziony.

Díky uzdravujícím účinkům moře a vzduchu byli do Veliky pozváni odborníci různých profesí, kteří vyhodnotili čistotu vzduchu, pláže a moře tak, že Velika patří mezi deset nejlepších pláží světa.

Velika se od počátku, tj od roku 1990, věnovala především dětským ozdravným pobytům českých dětí s různými diagnózami. Léčily se zde ty nejtěžší formy astma či onemocnění horních cest dýchacích, ale i onkologické děti a vozíčkáři. Velika je vynikající i na léčbu psoriázy (lupenky), kdy bylo zjištěno, že její účinky jsou stejné jako u Mrtvého moře.

Velika samozřejmě vlastní modrou vlajku EU, která je zárukou čistoty moře, pláže a ovzduší.

Stala se oblíbenou destinací pro mnoho turistů z České republiky, kteří si bez "svojí Veliky" ani nedovedou svůj život představit. Velika jim dodává to, co v České republice chybí - slunce, moře, řeckou radost a velmi kvalitní jídlo.

Ve Velice bylo objeveno i několik magnetických polí. I tím se stala Velika magickou a vyhledávanou oblastí. Lidé zde žijí dlouho a netrpí civilizačními chorobami.
Její panenský ráz, nádherné hory, možnost turistiky, cyklistiky či chůze podél moře a její nezaměnitelně krásné moře, je tím nejlepším, co si můžete pod pojmem "pobyt u moře", představit.

Ve Velice je vynikající pitná voda, která má léčivé účinky, nedaleko Veliky se nacházejí lázně Kokkino Nero.

Díky ozdravným pobytům byla ve Velice postavena také malá nemocnice s první pomocí.

Velika je nyní pokryta kvalitními službami. Restaurace přímo u pláže, vybavené slunečníky a lehátky, poskytované zdarma, markety, pekárny, lékárna.

Mohlo by vás také zajímat.
Karel Gott a Martina Balogová ve Velice.
Cestománie.
 

Zlepšení naší činnosti velmi záleží na vašich názorech, nápadech, na aktivním řešení otázek. Budeme vám velmi vděční, když nám vaše názory sdělíte. Jsme připraveni s vámi trvale spolupracovat. Sdělte nám prosím vaše názory na Krátkém kontaktním formuláři.

Velice vám děkujeme.